Garmin® i ASUS® stworzą wspólną linię telefonów komórkowych wyposażonych w funkcję LBS

Oprac. e-sieci. na podst. pl.asus.com | 16/02/2009 10:11

Garmin Ltd. i ASUSTeK Computer Inc. zawiązały strategiczny sojusz, którego rezultatem będzie wspólne projektowanie, produkcja i dystrybucja telefonów komórkowych z funkcją LBS. Obie firmy rozpoczęły już współpracę nad nową linią zróżnicowanych telefonów komórkowych, które trafią do sklepów pod nazwą Garmin-Asus nüvifone™. Obie strony mają nadzieję wprowadzić na rynek w ciągu roku kilkanaście modeli z tej serii. Pierwszy z nich zostanie zaprezentowany na Światowym Kongresie Telefonii Komórkowej w Barcelonie, odbywającym się w dniach 16-19 lutego 2009.


REKLAMA
„Wierzymy, że wspólna produkcja urządzeń stanowi dla nas wspaniałą okazję” – powiedział dr Min Kao, prezes oraz dyrektor generalny Garmin Ltd. „Sojusz ten przyniesie korzyści obu stronom, ponieważ pozwoli on połączyć nasze zasoby, a także ustanowić silną bazę, która umożliwi nam pokazanie światu korzyści płynących z telefonii z systemem LBS. Wspólnie z firmą ASUS pracowaliśmy ponad rok nad pierwszym modelem nüvifone, zapowiedzianym w roku 2008, w ramach naszej umowy o outsourcing. Na podstawie tego doświadczenia doszliśmy do wniosku, że łącząc nasze pola ekspertyz na wyższym szczeblu będziemy w stanie nie tylko znacznie rozszerzyć linię oferowanych przez nas produktów, lecz również skrócić czas ich opracowywania. Wierzymy, że ten strategiczny sojusz daje nam unikalną możliwość stworzenia telefonów komórkowych z funkcją GPS , będących najbardziej zintegrowanymi i fascynującymi urządzeniami tego typu na świecie.”
„Sojusz te pozwoli firmom ASUS i Garmin bezproblemowo połączyć siły obu spółek w celu zaoferowania najlepszych na rynku rozwiązań z dziedziny telefonii komórkowej najwyższej jakości. ASUS i Garmin mocno wierzą w ciągłe inwestowanie zasobów badawczo-rozwojowych w celu dostarczenia firmom i klientom indywidualnym najnowocześniejszych technologii” – powiedział Jonney Shih, członek zarządu ASUSTeK Computer Inc. „Dzięki temu sojuszowi, nasze firmy będą mogły dalej tworzyć innowacje upraszczające życie. Nasze technologie powinny służyć naszym klientom, a nie na odwrót. Wierzymy, że wszystkie urządzenia powinny bezproblemowo łączyć się i funkcjonować, tu i teraz, i jesteśmy pewni, że telefony z serii nüvifone podołają temu zadaniu.”
Wszystkie urządzenia z serii Garmin-Asus nüvifone będą projektowane według pomysłów zastosowanych w oryginalnym nüvifone, obsługując przy tym LBS i bezproblemowo łącząc się, komunikując oraz udostępniając funkcje nawigacyjne. Pierwszy Garmin nüvifone zapowiedziany w roku 2008 zmieni nazwę na Garmin-Asus nüvifone G60. Urządzenie to pojawi się w sklepach w pierwszej połowie 2009 roku. Dodatkowe informacje na temat Garmin-Asus nüvifone G60 będą udostępnione podczas Światowym Kongresie Telefonii Komórkowej.
Funkcja LBS jest rdzeniem serii Garmin-Asus nüvifone. Oferuje ona ten sam, głosowy system nawigacji krok po kroku, który dostępny jest w nowoczesnych, przenośnych urządzeniach nawigacyjnych Garmin typu PND. Przechowywane w pamięci mapy oraz miliony interesujących miejsc pozwalają kierowcom szybko znaleźć dany adres, budynek, a także szukać miejsca przeznaczenia według kategorii. Dodatkowo, nüvifone to szybki dostęp do Internetu, dzięki funkcji przeszukiwania lokalnych sieci. Urządzenie to wykorzystuje moc globalnej sieci telekomunikacyjnej, a informacje o miejscowych sprzedawcach i atrakcjach są ciągle aktualizowane. Nüvifone korzysta również z funkcji Ciao™, aplikacji sieciowej, która łączy ze sobą różne lokalne sieci w jedną.