Espressamente illy - włoski styl w centrum Warszawy

Oprac. e-sieci. na podst. North Coast S. A. | 03/02/2009 13:30

Na początku grudnia na warszawskiej mapie miejsc wyjątkowych, pojawiło się Espressamente illy. Wysmakowana estetyka, niepowtarzalny design i niezrównany smak kawy illy już teraz odnajdziemy w samym centrum stolicy.


REKLAMA
Nowoczesny bar kawowy Espressamente Illy to kolejny rozdział w edukacyjnej encyklopedii kawy. Na świecie istnieje już ponad 130 illy - barów w 22 krajach, na pięciu kontynentach. Od Nowego Jorku po Palermo, od Berlina do Szanghaju, w samych Włoszech jest ich około 50. To globalna koncepcja absolutnie nowoczesnych i luksusowych lokali. Illy zatacza coraz szersze kręgi, dlatego naturalną koleją rzeczy było pojawienie się Espressamente w Warszawie.
I tak w samym sercu stolicy, przy ulicy Marszałkowskiej 62 pośród szarych kamienic, wyłania się miejsce, które każdym, najmniejszym nawet detalem przywołuje w pamięci obraz Włoch, czy to znany z podróży, czy z opowieści, czy też podejrzany na zdjęciach lub filmie. Przekraczając próg kawiarni, znajdujemy się, dosłownie, w innym miejscu, a dokładnie we Włoszech.
Każdy element, każdy szczegół wewnątrz lokalu jest dopracowany perfekcyjnie. Nie ma mowy o słabościach, ponieważ aranżacją wnętrz zajął się znany i wybitny włoski architekt oraz designer Luca Trazzi. To spójna koncepcja dla wszystkich lokali Espressamente na całym świecie. Charakterystyczny chromowy bar, który niczym lustro odbija obraz wnętrza lokalu jest centralną częścią kawiarni. Gra świateł wprowadza klimat ciepła i jednocześnie włoskiej codziennej atmosfery. Za barem wyszkoleni do perfekcji bariści dokonują misternych przygotowań parzenia kawy. Z pozycji wysokich barowych krzeseł możemy przyglądać się procesowi powstawania aromatycznego espresso, a dla chcących wypić kawę w miłym towarzystwie przygotowane są eleganckie dwu i czteroosobowe stoliki. Wszystko to okraszone maksimum elegancji, na najwyższym poziomem usług. Espressamente illy w menu ma około 15 rodzajów kaw, a wszystkie parzone na bazie espresso. Poza tym włoskie przekąski, od lekkich dań z makaronu w najróżniejszych odsłonach smakowych, poprzez zupy i ciabatty, kończąc na wykwintnych ciasteczkach i smakowitych deserach.