Serwisy Allegro mocne w Internecie

Ciszewski Public Relations | 25/08/2010 17:15

Serwisy internetowe Grupy Allegro – otoMoto.pl, otoDom.pl, otoWakacje.pl oraz otoPraca.pl, znajdują się bardzo wysoko w rankingu najpopularniejszych witryn, ogłoszonym w Megapanelu PBI/Gemius. Statystyki dotyczą czerwca 2010 roku.


REKLAMA
Bezsprzecznym liderem w kategorii motoryzacja jest otoMoto.pl. Z 4 mln użytkowników (real users) oraz ponad 300 mln odsłon – zasięg serwisu (22,83 proc.) jest prawie dwukrotnie wyższy od kolejnego portalu w zestawieniu.
Wysoką pozycję utrzymuje otoDom.pl. Wprawdzie serwis ma nieco mniejszą – w porównaniu z majem – liczbę użytkowników, ale utrzymał wysokie trzecie miejsce w zestawieniu. Trend ten dotyczył zresztą wszystkich portali z pierwszej trójki.
Najmłodsze serwisy grupy Allegro – otoWakacje.pl oraz otoPraca.pl - systematycznie pną się w rankingu. Największy skok wykonał portal otoWakacje.pl. Podwoił on stan użytkowników do poziomu 784 tys. i tym samym dokładnie dwukrotnie zwiększył zasięg do 4,46 proc. Tak dobry wynik umożliwił otoWakacje.pl skok o pięć pozycji w rankingu – obecnie serwis jest na 9. pozycji. otoPraca.pl również regularnie poprawia wszystkie swoje wyniki, co pozwoliło serwisowi wskoczyć na 10. miejsce w zestawieniu.


Więcej informacji o rankingu na stronie: http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/najpopularniejsze-serwisy-tematyczne-w-czerwcu-br